Psychoterapia - dlaczego warto korzystać z psychoterapii?

Podjęcie pierwszego kroku w kierunku uzyskania pomocy, jest często najtrudniejsze, jednak samotne radzenie sobie z problemami, nawet jeżeli wydają się błahe, może być trudne a niekiedy wręcz niemożliwe do udźwignięcia.

W trakcie spotkań, pacjent wraz z terapeutą, szuka przyczyn objawów, szuka możliwych rozwiązań, a tym samym daje sobie szansę na zmianę dotychczasowego funkcjonowania i myślenia o sobie, stwarza możliwość świadomego kierowania swoim życiem w przyszłości.

Decydując się na terapię w gabinecie, pacjent ma zapewnioną konsultację, fachową pomoc w bezpiecznym, poufnym i życzliwym środowisku. Moja praca w procesie terapii polega przede wszystkim, na zapewnieniu wsparcia w rozwiązaniu problemu pacjenta, bez dokonywania oceny zaistniałej sytuacji. Szukam innych perspektyw w spojrzeniu na jego problem, badam różnorodne kierunki prowadzące do rozwiązania.

Pierwsze spotkanie ma charakter konsultacyjny w trakcie którego pacjent i psychoterapeuta, decydują czy podjąć dalszą psychoterapię.

Psychoterapia kierowana jest do osób dorosłych, młodzieży, dzieci i rodziców borykających się z problemami wychowawczymi, oraz do rodzin, małżeństw i par przeżywających problemy takie jak:


Proponowane formy terapii to:Nie uciekaj od problemów, rozwiąż je z pomocą specjalisty!
Autor strony: Tomasz Paczka | Email: paczka94@gmail.com